שיעורי שחייה לתינוקות ופעוטות

שיעורי שחיה לתינוקות יכולים להתחיל כבר מגיל 5-6 חודשים, כאשר המערכת החיסונית של התינוק חזקה מספיק.
במהלך שיעורי השחייה, יכול התינוק להתחיל ולפתח לעצמו הרגלי מים ובכך הוא לומד להרגיש בטחון בסביבה המיימית.
השילוב בין מים לפעוט הוא שילוב טבעי, וכן המים משמשים בעבורו בסיס תומך לתנועות הגוף ולנשימה נכונה.

בשיעורי השחייה לפעוטות נלמדים דרכי הסתגלות במים, וישנו חיזוק התפתחותי לתינוקך, שהולך ונבנה, לאורך כל השיעורים.
שיעורי השחייה מתבצעים בבריכה מחוממת המותאמת לפעוט ולתינוק ובשילוב ההורה לאורך השיעורים יחד עם משחקים ייעודיים עבור הפעוט.
כל זאת ועוד, כדי לתת לתינוקך את ההתנסות הראשונית הטובה ביותר במים.
הסביבה החמימה והעוטפת של המים והבריכה תורם גם לבניית הקשר הרגשי בין התינוק להוריו.

שחייה בגילאי חצי שנה ועד 4 חשובה במיוחד להתפתחות המוטורית של הפעוט, שיפור וחיזוק שיווי המשקל, חיזוק חגורת הכתפיים, חיזוק סיבולת לב ריאה, חיזוק ושיפור הקואורדינציה והמרצת המערכת החיסונית.

 

5 היתרונות המובילים של לימודי שחייה לתינוקות

  • בנייה וחיזוק שרירים – שחייה עוזרת לתינוק לקדם חיזוק שרירים חשובים ושליטה על גופם, כמו: שליטה על הראש מעל המים, הזזת הידיים ובעיטות הרגליים ועבודה על מרכז גופם בתיאום עם יתר האיברים.
  • בניית הקשר הרגשי עם ההורים – בעת השהייה בבריכה, כל תשומת ליבו של ההורה מופנה לתינוק הלומד, ובכך מחזק את הקשר הרגשי והפיזי בינהם.
  • שיפור יכולות קוגנטיביות וקואורדינציה – הקשר הסביבתי שנבנה במים במקביל לתנועות שהתינוק מבצע – כמו הזזת הידיים ובעיטות הרגליים במקביל, מאפשרים לשפר את היכולות הקוגנטיביות, הקואורדינציה ושיווי המשקל של הפעוט הלומד.
  • שיפור השינה אצל תינוקות – הסביבה החדשה והמעניינת מלאת המשחקים, הגירויים הסביבתיים, שימוש בגופם בדרכים שטרם הכירו ולמידת כישורים חדשים – כל אלה ועוד דורשים המון אנרגיה מהתינוק, ואכן הוא נעשה מנומנם יותר לרוב לאחר שיעורי השחייה.
  • שיפור תיאבון – כמו אצל מבוגרים, גם אצל פעוטות, שיעורי השחייה שדורשים ריכוז, מאמץ ואנרגיה גם מעלים את רמת הרעב והתיאבון אצל התינוק.

 

חוג שחייה לפעוטות